poniedziałek, 23 maja 2016

REGULAMIN - dodano punkt 19!!! Prosze o przeczytanie

REGULAMIN

1. osoby chcące dołączyć zapraszam na mail: dorotacs@wp.pl 

2. administrator ma za zadania moderowanie bloga oraz przyłączanie nowych osób.  


3. administrator nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo transakcji.

4. Bardzo proszę wszystkie osoby wystawiające i te które regularnie Nas odwiedzają do umieszczania informacji i wklejania ikonki Pchlego Targu. Reklamujmy się aby Nasz wspólny Blog był jak najbardziej znany coraz częściej i więcej odwiedzany :)

5. wartość transakcji nie może przekroczyć kwoty 40pln. 

6. każdy post może zawierać tylko jeden przedmiot. 

7. każdy post powinien być zaopatrzony w etykietę z nickiem właściciela oraz w etykietę informującą o rodzaju transakcji (etykiety z których korzystamy to SPRZEDAM, WYMIENIĘ, KUPIĘ, PRZYGARNĘ). Bardzo proszę o stosowanie się do powyższego i podciąganie etykiet już stworzonych a nie tworzenie innych!!!

 8. każdy post powinien zawierać fotografię sprzedawanej rzeczy oraz jej rzetelny opis. 

9. w przypadku chęci wymiany można zamieścić informację, czego by się oczekiwało w zamian, czego się szuka.

10. blog jest wspólny i otwarty dla wszystkich, którzy zgłoszą administratorowi chęć uczestnictwa.

11. sprzedaż odbywa się poprzez zamieszczenie komentarza przy wybranej rzeczy (pierwszeństwo ma osoba, która jako pierwsza zamieści komentarz pod wybranym postem).

12. wszelkie dane wymieniane są drogą mailową pomiędzy kupującym a sprzedającym.

13. przy wymianie koszty przesyłki ponosi wysyłający, przy kupnie - kupujący (chyba, że strony umówią się inaczej).

14. w przypadku wymiany propozycje przysyłane są drogą mailową - właściciel podejmuje decyzję odn osoby, z którą zechce się wymienić i rzeczy na jaką się wymieni.

15. użytkownik ma obowiązek wysyłać sprzedaną bądź wymienioną rzecz listem poleconym bądź paczką (tak by posiadać potwierdzenie nadania).

16. po zakończonej transakcji nieaktualny post należy NIEZWŁOCZNIE usunąć bądź zamieścić w nim etykietę NIEAKTUALNE bym mogła sama usunąć post. Proszę o stosowanie się do tego aby nie zaśmiecać bloga nieaktualnymi postami.

17. podczas swojej nieobecności Administrator prawa do moderowania bloga przekazuje innemu użytkownikowi bloga.

18. zabrania się powielania postów (posty umieszczone na tym blogu nie mogą pokrywać się z postami zamieszczonymi na innych tego typu stronach). Nasz Pchli Targ ma być jedyny w swoim rodzaju !!!

19. WAŻNE!!! Prosimy aby nie podciągać swoich postów na pierwsze strony. Czynność taka jest możliwa do wykonania raz na 5 dni - Niech każda z Nas ma równe szanse do sprzedaży!

Zapraszam do korzystania
Adminka - Dorota

13 komentarzy:

 1. Jaką ikonkę "Pchlego Targu"? - która grafika jest do reklamy???

  OdpowiedzUsuń
 2. Proponuję juz sciągnąć z gory ten regulamin..przeszkadza, kto bedzie chcial to poczyta..gdzies

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja proponuje aby pozostał, ponieważ wciąż dochodzą do Nas nowe osoby - adminka

   Usuń
 3. Dorotko, jak mogę dołączyć do Pchlego Targu ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiscie napisz do mnie na maila :)

   Usuń
 4. Zrobił się tu taki bazar ubraniowy, hmm zaglądanie tutaj spprawia mniej radości:) chociaż lubię pooglądać. Kiedyś pojawiały się naprawdę ciekawe rzeczy kuchenne, takie w stylu pchlego targu :)) Może pomyślcie o zmianie tego asortymentu na korzyść właśnie domowych akcesoriów a nie wciąż ubrania... Prawda jest taka, że w każdym mieście znajduje się lumpeks, gdzie za połowę tutaj ceny wystawianych ubrań można kupić równie ciekawą/ ciekawszą rzecz... a tu trzeba jeszcze doliczyć koszt przesyłki - chyba nie o to chodzi, żeby jakoś szczególnie zarabiać, a żeby móc zakupić po niedrogich cenach fajne przydasie. To tyle moich sobotnich refleksji przy kawce ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczerze mówiąc tez mi sie wydaje, że ktos kupuje rzeczy w lumpeksach i sprzedaje tutaj. Juz myslimy jak to zrobic - czy ograniczyc do paru sztuk czy wogóle zlikwidować...

   Usuń
 5. Absolutnie się pod tym podpisuję. Wystawiane tu ciuchy, to często naprawdę rzeczy nienadające sie do niczego. Pamiętam taki kostium regularnie wystawiany tu do niedawna, który nadawał się wyłącznie do wrzucenia do pojemnika dla organizacji charytatywnej. Regulamin powinien jasno określać, co można wystawiać. Rzeczywiście, coraz rzadziej zdarzają się perełki, choć po cichu liczę na nowych sprzedających. Naprawdę dość już starych ciuchów, których nawet nie chce się ogladać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpisuje sie także pod tym. Juz myslimy nad zmiana regulaminu

   Usuń
 6. Zgadzam się z poprzedniczkami! Pchli Targ przestaje być miejscem gdzie można kupić coś wyjątkowego..Szkoda, bo kupiłam tutaj mnóstwo niepowtarzalnych rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Równiez się pod tym podpisuje,już prawie nie zaglądam na pchli targ(a robiłam to często i dużo fajnych rzeczy zakupiłam) bo mnie cholera bierze jak widze ciągle ubrania po pare złotych,ja takie a może i lepsze rozdaje za darmo.Może by założyć osobny szmatex targ tylko dla ciuchów:)

  OdpowiedzUsuń